Блог УКР

Огляд програмних РРО України на 2021 рік: який вибрати РРО

Передбачалося, що з 2020 року всі підприємці, які займаються продажем тих чи інших товарів зобов'язані перейти на використання РРО. З початку січня 2021 року введення касового апарату повинно було стати обов'язковим. У зв'язку з наступаючим карантином і для підтримки малого бізнесу впровадження РРО перенесли на 2022 рік. Животрепетна тема касових апаратів пішла на дно, але деякі підприємці вже зараз впроваджують електронні пристрої для фіскалізації чеків свій бізнес.

Додаток "ППРОСТО"

Державне додаток "Ппросто" буде звіряти та завантажувати дані з головного серверу податкової служби по мережі Інтернет. Це дозволяє виконувати безпосередньо, через додаток, такі дії як::
●    формування чека
●    закриття і відкриття дня
●    створення звітів
●    перегляд даних
●    завантаження баз даних товарів та їх оновлення
●    зміна цін та інші.
На цей момент не існує правил по сертифікації та технічним характеристикам альтернативних приладів для проведення готівкових розрахунків. Головна вимога для приладів РРО — формування та реєстрація чеків для споживачів у фізичному та електронному форматах. З цієї причини купувати принтер для друку чеків необов'язково. Програмний РРО буде відображати електронний варіант чека, який можна буде відправити покупцю на пошту або в зручний месенджер за номером телефону. Важливо відзначити, що електронний чек має точно таку ж юридичну силу, як і традиційний. Кожен підприємець сам вирішує, чим він хоче користуватися для проведення готівкових розрахунків. Це може бути як додаток РРО, так і звичайний касовий апарат. Примусів і рекомендацій застосовувати саме програмні РРО немає.

POS термінал SMART КАСА

Цей електронний апарат включає програмний фіскальний апарат і POS-термінал банку з комісією всього 2%. Це універсальний прилад, бо дозволяє проводити платежі як готівкою, так і за безготівковим розрахунком, а також оплатою по штрих коду. Пакет прикладних програм на базі ОС Андроїд дає можливість автоматизувати та відрегулювати програму під ваш бізнес.
Термінал Smart каса виконує функції принтера з печаткою чеків і дозволяє сканувати товари. За допомогою сенсорного екрану можна автоматизувати продажі, надсилати звіти в податкову службу, налаштовувати функції самого терміналу. Літієвий акумулятор ємність 6000 міліампер дозволяє використовувати термінал без підключення до мережі приблизно 72 години, а це значить, що його зможуть використовувати навіть кур'єри.
Функції, які можна підключити:
●    продажу товарів по знижкам
●    редагування бази наявності товарів
●    управління персоналом та їх доступом до функцій РРО
●    формування звітів за день, середнього чека і звіти з алкоголю
Для того, щоб програмний РРО автоматично передавав звіти на сервер податкової служби, потрібно обов'язково зареєструвати даний РРО облікового запису на сайті податкової інспекції. Якщо ви цього не зробите, SMART КАСА
буде використовуватися як звичайний термінал.

Програмний РРО CASHALOT

Cashalot — це електронний пристрій для фіскалізації чеків. Програмне забезпечення використовується на базі ОС Windows і дозволяє організувати робочі місця одночасно для декількох кас. ПРРО Cashalot — це хороша і бюджетна альтернатива традиційним РРО. Для початку роботи вам буде потрібно всього лише пристрій, куди можна встановити програмне забезпечення(комп'ютер або планшет), електронний підпис і Інтернет для обміну даними.
Переваги РРО CASHALOT:
●    необмежений термін служби
●    об'єднання різних облікових систем
●    можливість налаштувати ПРРО під персональний потреби конкретного бізнесу
●    автоматичне формування звітів у податкову службу
●    різні можливості управління касою
●    фіскалізація чеків в будь-який момент, навіть без доступу в інтернет
●    можливість зареєструвати як 1 касу, так і понад 10 штук

Програмна каса ᴄʜᴇᴄᴋʙᴏx

Checkbox — це сучасний РРО, який спростить ведення звітності та скоротить ваше пряме спілкування з податковою службою, а також зробить дешевше реєстрацію продажів. Чекбокс може використовувати як велике підприємство, так і ФОП і це буде однаково вигідно всім. Програмне забезпечення можна встановити на комп'ютер, телефон або планшет абсолютно безкоштовно. Checkbox зручний у користуванні та зможе істотно заощадити гроші та час підприємця. Управляти своїм бізнесом і координувати роботу можна буде дистанційно за допомогою мережі інтернет.

Автоматизація управління підприємств громадського харчування

R-Keeper — це спеціальна програма для управління ресторанами та кафе. Її з успіхом використовують більшість підприємств громадського харчування різного формату. R-Keeper користується успіхом через поєднання в одній системі та торгівлі, і безпосередньо виробництва. З її допомогою можна контролювати продажі, підвищити швидкість обслуговування і поліпшити продуктивність персоналу. Тепер підприємці даної сфери зможуть автоматизувати звітність для служби оподаткування та встановити програмне забезпечення і на цей пристрій. Почати роботу з касою в R-Keeper дуже легко за допомогою РРО Checkbox.
Те ж саме стосується і програмного апарату BarBOSS. Його пропускні можливості досить великі, для використання у великих кафе і ресторанах з величезним потоком клієнтів. Завдяки інтеграції даного пристрою з РРО Checkbox, підприємці підприємств громадського харчування зможуть автоматизувати роботу і видавати своїм клієнтам фіскальні чеки. Закуповувати додаткові комп'ютери або планшети не доведеться, адже касовий реєстратор можна встановити безпосередньо на BarBOSS. Це легко зробити за допомогою інструкції або служби підтримки.


Від чого залежить вибір рро

При виборі програмного реєстратора розрахункових операцій важливо враховувати:
● які саме операції ви плануєте проводити(покупки в розстрочку, повернення або передоплати за товар)
● режим роботи вашого підприємства
● в якій саме сфері діяльності ви будете використовувати РРО
● середня кількість чеків, які будуть оформлюватися
● вид пристрою (дротового або бездротового)
При виборі РРО необхідно визначитися, точно вид вашої діяльності потребує встановлення РРО та чи не суперечить він чинному законодавству. Після установки електронного реєстратора ви несете відповідальність за порушення касової дисципліни за які покладені штрафи.
Таким чином, незважаючи на те, що закон про обов'язкове запровадження розрахунків місцевих касових апаратів почне діяти тільки з 2022 року, радимо підприємцям підготується до цього заздалегідь і протестувати дану систему. Програмні РРО стають все більш популярні з-за зручної автоматизації розрахункових процесів і простої системи координування співробітників і оплат. З допомогою електронного РРО вести касовий облік буде набагато простіше, ніж з апаратним. Відкрити та закрити зміну можна буде навіть на відстані, а електронний чек — знайти в базі даних за лічені хвилини. На цю мить пристрій не обов'язковий елемент касової дисципліни, але перевага його використання значно підвищить ефективність роботи. Вибір програм досить широкий, тому кожен підприємець зможе вибрати для себе відповідний пристрій.