Каса в кишені: що таке ПРРО в смартфоні

Поради
806 views

Тридцять років тому реєстратори розрахункових операцій не мали підключення до інтернету, а чеки дублювались на контрольну паперову стрічку всередині апарату. На початку нульових такі РРО поступово витіснили апарати з SIM-картами. Але справжній еволюційний стрибок у сфері розрахункових реєстраторів стався лише коли з’явився програмний РРО. Тепер в одному гаджеті підприємець може мати і касу, і POS, і навіть повноцінну систему управління бізнесом.

Що таке ПРРО для смартфона та як працює додаток

Головна відмінність програмного реєстратора розрахункових операцій від класичного — повна відсутність апаратної частини. Підприємець обирає оператора, встановлює додаток на смартфон, планшет (або взагалі використовує вебклієнт), реєструється, і починає працювати.

Тобто ПРРО для мобільного — це програма, код, додаток, тоді як РРО — це апарат, фізичне обладнання. Ця відмінність напряму впливає і на всі інші — касир швидше навчається роботі з касою, а клієнт отримує електронний чек зручним йому способом, замість паперового. 

ПРРО на смартфоні, на відміну від РРО, надає низку додаткових функцій для клієнта. Але головне, користуватись ним набагато зручніше, а це означає що зменшується ризик помилки касира, що вкрай важливо, адже штрафи за помилки в чеку досить високі.

Плюси використання ПРРО на мобільному

Використання ПРРО у телефоні надає низку переваг при використанні. Зокрема:

  • Автономність. ПРРО працює доки є заряд смартфону. Тоді як класичні РРО працюють від струму в мережі. Підприємець може навіть за відсутності світла користуватись додатком, підключивши смартфон до павербанку;
  • Зручність. Для багатьох підприємців саме ПРРО для IOS та Android стало першим досвідом в роботі з чеком. Розуміючи це, оператори намагаються робити свої додатки зручними та доступними. Тоді як для користування РРО треба мати навички касира;
  • Легкий старт. Для реєстрації РРО треба звертатись в податкову і чекати відповідь. Зареєструвати ПРРО можна в онлайні набагато швидше;
  • Додатковий функціонал. ПРРО від Checkbox, до прикладу, може інтегруватись до існуючих систем обліку, CRM, та товарних баз;
  • Інструменти аналітики. Підприємець може використовувати дані з ПРРО для аналізу ринку, оцінювати, які товарні одиниці купляють краще, а на які треба встановити знижки;
  • Економія. Абонплата в ПРРО значно вигідніша за купівлю класичного апарату. До прикладу, ПРРО від Checkbox обійдеться в 178,8 грн. на міс, тоді як класичні РРО коштують від 10 тисяч, а кожні 7 років треба купляти новий апарат. Додатково користувач РРО платить за паперову стрічку для чеків. Тоді як з ПРРО використовуються електронні чеки.
  • Можливість працювати в офлайні. ПРРО може повноцінно працювати без інтернету, тоді як у випадку з РРО при відсутності інтернет-зв’язку треба використовувати книгу ОРО.

Перспективність даної технології

Касове обладнання розвивається паралельно з технологіями. Перші касові апарати були механічними, на їх заміну прийшли електромеханічні, а з розвитком транзисторних схем їх замінили комп’ютеризовані апарати.

Розвиток мобільних операційних систем та доступність інтернет-зв’язку забезпечили умови до нового еволюційного стрибка — тепер немає потреби друкувати чек на папері, купувати окремий апарат для генерації чеків, ПРРО для Android та iOS мають навіть сканери штрих-кодів та дозволяють використовувати смартфон як POS.

Привабливість ПРРО для підприємців можна оцінити в динаміці — кількість чеків, яка генеруються через ПРРО постійно росте, тоді як кількість чеків з РРО — зменшується. Саме завдяки доступним ПРРО стала можлива реформа з фіскалізації, і саме ПРРО буде визначати майбутнє її успіху.

Якщо РРО розглядалось як обов’язок, то ПРРО розглядається як можливість. Це інструмент для аудиту, автоматизації, контролю якості роботи, обліку товарів та прогнозування. Працювати з касою на смартфоні через ПРРО Checkbox можна вже через 15 хвилин після реєстрації. 

З Checkbox підприємець може легко збільшувати кількість торгових кас та точок, є інтеграції для інтернет-магазинів, медзакладів, кафе, салонів краси, спортклубів, готелів і т.д. Додаток дозволяє перетворити смартфон на платіжний термінал, і приймати платежі будь-яким зручним способом — через NFC, QR чи Paylink.

Ще не є користувачем Checkbox? Реєструйтеся і працюйте перший місяць безкоштовно!

Бажаєте почати працювати з мобільними додатками? Почніть сьогодні!

Останні публікації блогу

Ще не є клієнтом Checkbox?

Протестуйте сервіс безкоштовно

Спробувати Checkbox

Ще не є клієнтом Checkbox?

Протестуйте сервіс безкоштовно

Спробувати Checkbox