Який РРО вибрати: класичний або програмний
РРО призначений для роботи навченими касирами. Всі звіти повинні проводитися в установлені терміни. Під час перерви касир зобов'язується порівнювати суми в звіті з сумою, яка знаходиться в касі.

Розглядають два види РРО: програмний і класичний. Кожен з них призначений для використання на різних пристроях. Програмний РРО працює на комп'ютері, планшеті або смартфоні, класичний - це окремий пристрій у вигляді касового апарату або фіскального реєстратора.

Програмний РРО

Програмний відрізняється безкоштовним ПРРО, розробленим в податковій. Укладення договору з ЦСО не потрібно, тому відсутня щомісячна оплата. Програма вимагає наявність стабільного інтернету, а при виключенні світла проведення продажів зупиняється. Пам'ять прро не зберігається копію контрольної стрічки. Потрібно щоденне формування та передача даних на сервер податкової або налаштувати автоматичну генерацію.

Видача чеків проводиться в паперовому або електронному вигляді. Процедура реєстрації включає в себе кілька кроків:
  • скачування з сайту податкової;
  • написання заяви за формою 1-прро.

Реєстрація займає 1 день, якщо немає претензій до власника. Термін експлуатації безстроковий. З додаткових розтрат передбачається придбання техніки для установки програмного забезпечення.

Класичний РРО

До класичного РРО відносять фіскальний реєстратор або касовий апарат. На вартість впливає модель пристрою. Передбачається укладення договору з ЦСО з щомісячною оплатою. Девайс працює без інтернету і всі дані зберігає в пам'яті пристрою. При відключенні світла забезпечує роботу протягом 7 днів.

У пам'яті апарату зберігається копія контрольної стрічки, яку можна переглянути за потреби. Передбачається обов'язкове щоденне формування та написання звіту при здійсненні продажу в певний день. Покупець отримує паперовий чек з кожною покупкою. Процес реєстрації включає кілька кроків:
  • покупка РРО;
  • укладення договору з ЦСО;
  • подача заяви в податкову.

Стандартний час реєстрації займає 5 днів. Девайс використовується протягом 7 років після установки. Додаткові витрати - покупка касової стрічки. Вибір між двома РРО вирішує підприємство, але кожен з цих видів підтримує роботу з ТОРГСОФТ і передбачають придбання додаткового функціоналу.