Як отримати ліцензію на торгівлю алкогольними напоями

Поради
12531 views

Відповідно до п.4 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, які затверджені постановою КМУ від 30.07.1996 р. №854, суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно із санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами, а також можливістю використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари відповідно до законодавства.

Суб’єкт господарювання повинен мати торгівельне приміщення (будівлю) площею не менш як 20 кв. метрів, обладнане відповідним торгівельно-технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки тощо), охороною і протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією, забезпечити умови для застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Місце торгівлі – це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, обладнане пРРО (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів. Для тютюнових виробів та пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива – торгівельна площа повинна бути не менше, ніж 20 кв. метрів.

Отже, першим кроком на шляху отримання ліцензії є приведення у відповідність до вищезазначених вимог приміщення, у якому буде здійснюватися діяльність, а також реєстрація торгової точки (подання до контролюючого органу J/F1312002 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, форма № 20-ОПП).

Отримання нової/першої ліцензії

Щоб отримати нову (першу) ліцензію, потрібно:

 1. Визначитись з видом необхідної ліцензії (роздрібна торгівля алкогольними напоями, роздрібна торгівля сидром та перрі (без додання спирту), роздрібна торгівля алкогольними напоями (пивом), роздрібна торгівля тютюновими виробами).
 2. Ліцензія видається на кожен окремий пРРО, тобто якщо в торговому приміщенні є 2-3 реєстратора, через який здійснюють продаж алкоголю, то треба отримувати ліцензію на кожен реєстратор або здійснювати продаж лише з конкретного реєстратора, на який видана ліцензія. Здійснити оплату за ліцензію за квартал/рік. При оплаті за квартал, потрібно слідкувати за датою закінчення ліцензії та вчасно подати документи на її подовження, потрібно враховувати, що на подовження в середньому йде 10-14 днів, тому варто подати на продовження завчасно.
 3. Заповнити заяву щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
 4. Подати заяву разом з копією платіжного доручення про сплату в місцевий орган ДПС, за місцем здійснення торгівлі.
 5. Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання документів. На строки розгляду впливають такі фактори:
 • затримка фактичного надходження коштів до бюджету (деякі банківські установи затримують перерахування коштів. У такому разі подається запит до податкової інспекції за підтвердженням надходження проплат);
 • невірно заповнені документи.

Вартість ліцензій

Інформація про вартість ліцензій на 1 рік:

 • за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), – 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії пРРО, що знаходиться у місці торгівлі (або 2000 у квартал);
 • на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі – 2000 гривень (або 500 у квартал),
 • а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст – 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії пРРО, що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень – на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.
 • плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) становить 780 гривень на кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування;

Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міст Києва та Севастополя на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії пРРО, що знаходиться у місці торгівлі, та 2000 гривень на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.

Продовження існуючої ліцензії

Щоб продовжити існуючу ліцензію, потрібно:

 1. Здійснити оплату за ліцензію.
 2. Подати оригінал ліцензії, разом із копією платіжного доручення в місцевий орган ДПС, за місцем здійснення торгівлі.
 3. Протягом 10 днів ДПС має здійснити продовження ліцензії.

Бланк заяви можна отримати за посиланням

Приклад заповнення бланку

Останні публікації блогу

Ще не є клієнтом Checkbox?

Протестуйте сервіс безкоштовно

Спробувати Checkbox

Ще не є клієнтом Checkbox?

Протестуйте сервіс безкоштовно

Спробувати Checkbox