Порівняння програмного і класичного РРО

Поради
8262 views

Починаючи з середини минулого року, чинне законодавство України щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (скорочено – РРО) зазнало істотних змін. У чому ж вони проявляються і як налаштувати свою комерційну діяльність у світлі нових законодавчих вимог?

Що таке РРО, порівняння класичного та програмного

Реєстратори розрахункових операцій – це спеціальні пристрої, завданням яких є фіксація торгових операцій (і розрахунків по ним) з подальшою передачею цих даних в податкову інспекцію.

Знайомий нам касовий апарат – це приклад класичного РРО. З його допомогою можна друкувати чеки, нема потреби використовувати додатковий комп’ютер, при необхідності до каси може підключатися сканер штрихкодів і електронні ваги. Це пристрій повністю автономний. Крім того, в його пам’яті зберігається повний перелік товарів, який при бажанні можна змінити, причому вручну. Такий пристрій оптимально підходить для малого бізнесу, де спостерігається невеликий потік клієнтів і невелика кількість точок всередині однієї мережі. Іншим представником цього типу РРО є фіскальний реєстратор (стаціонарний і портативний, останній активно використовується кур’єрами і для обслуговування виїзної торгівлі). У класичного РРО можлива тільки паперова форма чека.

На відміну від класичного, програмний РРО – це програма, яка вимагає пристрою, на який її потрібно буде встановити (смартфон, комп’ютер або планшет). Вона також формує електронні фіскальні чеки, передає зареєстровані продажі в податкову інспекцію і зберігає їх в пам’яті пристрою. Крім електронної форми чека, може бути і друкована, для цього достатньо підключити принтер.

Основна відмінність програмного РРО від класичного полягає в принципі фіскалізації чека. Під цим терміном розуміється переведення РРО у фіскальний режим, коли кожен чек, що видається покупцеві, стає фіскальним автоматично. Так ось, при класичному РРО фіскалізація відбувається в наборі мікросхем, які вбудовані в спеціальний фіскальний блок каси або іншого пристрою. А ось при програмному РРО фіскалізація здійснюється на сервері Державної податкової служби, куди переводяться дані.

Переваги програмного РРО Checkbox

У програмного РРО є безліч важливих функцій, серед яких:

  • автоматичне формування Z-звіту в електронному вигляді і при необхідності можна буде в будь-який момент роздрукувати.
  • можна не друкувати чек покупцеві, а просто показати його на екрані пристрою, відправити на e-mail або в будь-який месенджер (viber, telegram, whatsapp і ін.);
  • стає непотрібним ведення Книги Обліку розрахункових Операцій;
  • в разі інтернет-торгівлі фіскальний чек може бути виданий в електронному вигляді – наприклад, на пошту покупцеві.

Вартість впровадження такої програми абсолютно безкоштовна. Підтримка і ПО теж безкоштовні, використовувати програмне РРО набагато вигідніше, ніж впровадження звичайного РРО. У швидкому підключенні вам із задоволенням допоможуть фахівці checkbox.ua. Так що звертайтеся, і ми з радістю допоможемо вам вирішити усі виклики, які перед вами завдання!

Можливості інтеграції з іншими сервісами

У checkbox.ua програмні РРО встановлюються безкоштовно, в перший місяць роботи абонплата теж не стягується, а після цього для однієї каси вартість становитиме 149 грн на місяць – цілком доступно навіть для малого бізнесу. Зате ви можете спокійно формувати чеки в мобільному додатку, а також за допомогою веб-сторінки.

Є категорії, які повинні фіскалізувати продажі незалежно від ліміту доходу – мед. сфера, ювелірні магазини, ломбарди, продавці складної техніки і т.д.

Також хочемо нагадати, що з початку 2022 року програмні РРО будуть обов’язковими для всіх категорій, причому незалежно від того, в яких обсягах обчислюється обсяг їх продажів. І хоча час для впровадження ще є, пропонуємо звернутися в checkbox.ua вже зараз, щоб до необхідного моменту часу бути готовим до переходу на нові умови роботи.

Реєструйтеся! Перший місяць безкоштовно!

Останні публікації блогу

Ще не є клієнтом Checkbox?

Протестуйте сервіс безкоштовно

Спробувати Checkbox

Ще не є клієнтом Checkbox?

Протестуйте сервіс безкоштовно

Спробувати Checkbox