У чому полягає відмінність програмних реєстраторів розрахункових операцій від класичних

Поради
8355 views

У нашій статті ми розглянемо відмінності, які мають програмні реєстратори розрахункових операцій (іншими словами — ПРРО) від класичних пристроїв на прикладі продукту, що надається компанією Чекбокс. Зазначимо, що ПРРО по суті є програмним забезпеченням, що встановлюються на планшет, ноутбук, смартфон, персональний комп’ютер, перетворюючи їх в аналоги звичного всім класичного касового апарату.

Перерахуємо загальні можливості та функції, які поєднують класичні та програмні реєстратори. Серед них:

  • збір інформації по всім проведеним транзакціям,
  • видача чеків;
  • Z-звітність по закінченні робочої зміни;
  • відправка даних про операції на сервер Державної податкової служби.

Відмінності, крім специфіки конструкції, також є і вони досить істотні. Давайте розберемо їх докладніше.

Етапи реєстрації РРО

Процедура реєстрації класичного реєстратора проходить в податковому органі за вказаною в документах підприємства облікової адреси. Після проходження реєстрації в податковій необхідно запрограмувати. Займає процедура в середньому 5-7 робочих днів.

У випадку з програмними реєстраторами платнику необхідно скачати з офіційної веб-сторінки ДПС спеціальне програмне забезпечення (безкоштовно) або ж придбати програму (а точніше вносити щомісячну абонентську плату за використання ПЗ) у сторонніх розробників — наприклад, скориставшись послугами компанії Checkbox. Після установки програми на гаджет (смартфон, планшет, персональний комп’ютер, ноутбук і т. д.) платнику податків необхідно зареєструвати продукт. Зробити це можна користуючись Єдиним вікном, через яке подається форма “1-ПРРО”, що містить інформацію про користувача реєстратора. У підсумку ПРРО буде присвоєно індивідуальний фіскальний номер, а сам пристрій буде внесено в базу даних податкової служби. Дану процедуру фіскалізації цілком можливо виконати за 1 робочий день.

Різниця у вартості придбання

В даному питанні все гранично просто: підприємець планує використовувати класичний касовий апарат – доведеться купувати його за особисті гроші, а ось з прро ситуація подвійна:

  • його можна безкоштовно завантажити на сайті контролюючого органу;
  • або придбати у незалежних розробників.

Як правило, платне програмне забезпечення є більш функціональним і відкриває перед підприємцем набагато більше можливостей. Зокрема, платний ПРРО можна інтегрувати в існуючі облікові програми. За допомогою платного варіанта можна змінювати ціни та надавати знижки, адмініструвати діяльність всіх касирів і кас одночасно, формувати товари та групи, а також виконувати інші функції.

Як приклади можна розглянути переваги, які пропонують розробник ПО Checkbox. Серед них:

  • відсутність витрат на придбання касового апарата;
  • малі операційні витрати. Клієнти компанії платять абонентську плату 149 гривень на місяць за одну касу;
  • Нема потреби в складних інтеграціях. Чеки можна видавати безпосередньо через сайт, телефон або термінал банку;
  • зручність формування чеків. З програмою від Чекбокс формувати чеки можна на веб-сторінці, в інтуїтивно зрозумілому мобільному додатку або використовувати чат-бот;
  • каса і всі необхідні дані по продажам завжди знаходяться під рукою підприємця;
  • фіскальні чеки можна надсилати клієнтам електронною поштою;
  • оперативна інтеграція програми з інтернет-магазинами, системами автоматизації, а також з фронт-системою для безшовного переходу на ПРРО і т. д.

Таким чином підприємець сам може вибрати для себе найбільш зручний варіант програмного забезпечення.

Відмінність у касових чеках

Ще однією відмінною рисою класичних реєстраторів від програмних є те, що перші видають чеки клієнтам виключно в паперовому вигляді, а другі мають можливість видавати електронні чеки. У зв’язку з цією особливістю можна сміливо припустити, що власникам інтернет-магазинів набагато зручніше працювати саме в системі ПРРО: використовуючи програмний реєстратор, чек дуже просто відправити клієнту по електронній почті чи ж прикласти до замовленого товару в роздрукованому вигляді.

Можливість роботи в офлайн режимі

Програмний РРО оновлюється автоматично і працює цілодобово, навіть передбачений режим офлайн.

Ситуація з програмним реєстратором наступна: якщо відсутнє мережеве з’єднання (фіскалізації) з серверами ДПС, то розрахункові операції будуть проходити в режимі офлайн (не в мережі). Його тривалість обмежена безперервним оффлайн 36 годинами, але не більше 168 годин за період в один календарний місяць.

Якщо класичний РРО виходить з ладу, або з’являється необхідність у його перепрошиванню, ремонт може зайняти близько тижня. Такий пристрій може працювати автономно.

Зазначимо, що ПРРО від Checkbox виконує функції наступним чином: немає інтернету — програмне забезпечення переходить в офлайн режим, у разі відключення світла можна продовжувати роботу і видавати чеки, використовуючи мобільний додаток, або іншим способом

Можливість інтеграції з іншими сервісами

Перед тім, як перейти до розгляду можливостей інтеграцій ПРРО від Чекбокс, необхідно уточнити для кого саме розроблено програмне забезпечення.

Так, використання Checkbox оптимально для всіх підприємців, які цінують свій час, гроші та хочуть розвивати свій бізнес, збільшувати кількість продажів.

Компанія співпрацює з:

  • ФОП (2-4 класи);
  • інтернет-магазинами;
  • ритейлерами (як середніми, так і великими).
  • Для ефективної роботи ПРРО здійснює інтеграцію з такими сервісами:
  • CRM-системами;
  • системами автоматизації;
  • платіжними модулями для CMS.

До сервісу також можливе підключення закладів, спортклубів, готелів, медцентрів. Реєстрація виконується в особистому кабінеті користувача. Це дуже проста і швидка процедура. Все що потрібно – це ввести дані юридичної особи або ФОП, інформаційні дані про касу, касира і систему оподаткування. Варто відзначити, що компанія Checkbox надає безкоштовні послуги з налаштування обладнання.

А ще, підприємці оцінять можливість вести бізнес і контролювати розрахункові операції з будь-якої точки світу.

Отже, класичний РРО та програмний мають наступні відмінності. Класичний апарат працює автономно і не вимагає використання комп’ютера. Апарат має вбудований принтер, перелік товарів зберігає в пам’яті пристроїв і може змінюватися вручну. Класичний РРО підходить для невеликого бізнесу з невеликим стелю клієнтів. Програмний РРО є програмою, яка встановлюється на комп’ютер або мобільний пристрій для того, щоб створювати електронні фіскальні чеки та відправляти зареєстровані продажі в податкову службу.

Останні публікації блогу

Ще не є клієнтом Checkbox?

Протестуйте сервіс безкоштовно

Спробувати Checkbox

Ще не є клієнтом Checkbox?

Протестуйте сервіс безкоштовно

Спробувати Checkbox