Як вберегтися від штрафів за невикористання ПРРО/РРО, які повернулися з 01 жовтня 2023

НовиниПоради
Як вберегтися від штрафів за невикористання ПРРО/РРО
1660 views

Ваше підприємство знаходиться поза зоною бойових дій чи окупації? Якщо ви ще не впровадили ПРРО/РРО, рекомендуємо звернути на це увагу. Недавно були внесені певні зміни до Податкового кодексу, пов’язані з оподаткуванням під час воєнного стану.

Важлива інформація: Закон України №3219-IX (законопроєкт №8401) не вносить змін до суб’єктів, які несуть відповідальність. Тому якщо ви ФОП І групи або працюєте лише з банківськими переказами, для вас все залишається без змін.

Проте, якщо ви ведете діяльність як ФОП 2–3 групи й у вас щодня багато клієнтів, які оплачують готівкою або карткою, радимо бути уважними. До 1 жовтня ваш бізнес мав певні пільги через воєнний стан. Однак ці пільги не вічні, тому давайте допоможемо одне одному зрозуміти всі деталі і підготуватися до змін разом!

Що буде, якщо зараз не поставити собі ПРРО/РРО

Давайте разом розбиратися в нюансах нововведень.

Під час воєнного стану до 01 серпня 2025 року ФОП-єдинники в сфері торгівлі, які не є платниками ПДВ, можуть відчути певне полегшення у величині штрафів. Перше порушення передбачає штраф у розмірі 25% від вартості вашої продукції або послуг. При повторному порушенні — це 50%. До змін ці штрафи були досить високими: 100% та 150% відповідно.

Проте зверніть увагу: ці спрощення не для всіх. Серед винятків — підакцизні товари, техніка, медичні товари та деякі інші категорії.

Ми б хотіли, щоб ваш бізнес розвивався безперешкодно. Тому радимо заздалегідь подумати про впровадження ПРРО/РРО.

Що пропонують ПРРО

Checkbox пропонує кілька готових касових рішень, одне з яких точно підійде вашому бізнесу. 

  • «Каса у браузері»: чеки видаються прямісінько з особистого кабінету Checkbox, що зручно для підприємців, які видають небагато чеків.
  • Мобільний ПРРО: можна встановити на смартфон або планшет з операційною системою iOS або Android. Це повноцінний ПРРО, функціонал якого не поступається десктоп та онлайн-касам.
  • Додаток Checkbox.Каса для операційних систем Windows та Linux з легкістю інтегрується з обліковою системою користувача та ідеально підходить підприємцям, які раніше користувалися класичними касовими апаратами. Можна друкувати чеки на будь-якому принтері або надсилати їх клієнтам через e-mail, SMS, Viber та інші месенджери. Якщо ви раніше використовували апаратний РРО і маєте якусь фронт-систему (наприклад, CRM), то можете легко підключити Checkbox.Касу замість апаратного обладнання: без додаткових зусиль та витрат на інтеграцію, не вносячи змін у свої внутрішні процеси. Більшість ентерпрайз-клієнтів вже успішно працюють з цим рішенням, що вказує на його високу ефективність та надійність.
  • Інтернет-магазини також мають видавати фіскальні чеки. Завдяки тому, що Checkbox інтегрований з самими популярними CMS, підключити програму касу до вашого сайту можна буквально в два кліки. Відправляєте товари післяплатою “Новою Поштою”? Відтепер видавати фіскальні чеки можна автоматично, коли клієнт прийшов на відділення забирати товар. 

Checkbox має більше 200 готових інтеграцій, які легко спілкуються з іншими програмами, які ви вже використовуєте для ведення обліку, обслуговування клієнтів чи навіть для управління контентом на сайті. Так, можна без турбот долучити Checkbox у свій бізнес і не ламати голову з технічними деталями. І бізнес-процеси оптимізовані, і рутинні задачі автоматизовані.

Для технічних ентузіастів у Checkbox є відкрите API. Так, можна під’єднати свої системи до Checkbox та розширити можливості платформи. Це зручно, коли готової інтеграції немає або якщо хочеться трохи покрутити налаштування під свої потреби. 

Чому підприємці переходять на програмні рішення? По-перше, ПРРО є значно економічнішим варіантом у порівнянні з традиційними РРО. По-друге, вони надають гнучкість у використанні, оскільки можуть бути встановлені навіть на смартфони. Додатково, в разі встановлення на смартфон, ПРРО не вимагає постійного підключення до електромережі, що робить його зручним у випадках перебоїв з електропостачанням. 

ПРРО також спрощують управління фінансовими даними та звітність, підвищують ефективність операційних процесів та відкривають нові можливості для аналізу бізнес-даних. Більш того, програмні рішення надають можливість для інтеграції з іншими бізнес-системами та технологічними платформами, що забезпечує додаткову цінність для підприємців.

Як безболісно встановити ПРРО

В умовах високої конкуренції та стрімкого технологічного розвитку, інструменти для ведення бізнесу мають бути не лише ефективними, але й максимально мобільними та зручними. ПРРО виявилися відмінним рішенням для автоматизації процесу видачі чеків під час продажу товарів та надання послуг. Вони значно спрощують ділові процеси, забезпечуючи швидке та надійне документування розрахункових операцій. 

Багато користувачів вже встигли оцінити переваги такого формату, особливо через додаток Checkbox, який покращує мобільність та доступність фіскальних рішень, надаючи підприємцям можливість зосереджуватися на стратегічних аспектах свого бізнесу, не витрачаючи час на рутинні задачі. Checkbox не лише спрощує управління фінансовою інформацією, але й відкриває нові можливості для оптимізації бізнес-операцій та взаємодії з клієнтами.

Підключитися до Checkbox можна за кілька простих кроків: Зареєструватися на порталі, додати торгові точки, каси і касирів — і ПРРО повноцінно готовий до роботи. 

Перехід до нового ПРРО може поліпшити взаємодію з регуляторними вимогами. Ми розуміємо важливість плавного переходу та хочемо полегшити цей момент. Під час переходу на Checkbox з іншого провайдера вам не доведеться сплачувати за наш сервіс до моменту завершення оплаченого терміну використання попереднього ПРРО. Це дає вам можливість оцінити переваги Checkbox без додаткових фінансових зобов’язань та переконатися, що це рішення відповідає вашим потребам та вимогам регуляторних органів. Крім основної функціональності фіскалізації, Checkbox також пропонує додаткові рішення для автоматизації деяких аспектів вашого бізнесу, що може полегшити управління та взаємодію з клієнтами. 

Беріть від життя максимум, робіть свій бізнес ще ефективнішим разом з нами!

Останні публікації блогу

Ще не є клієнтом Checkbox?

Протестуйте сервіс безкоштовно

Спробувати Checkbox

Ще не є клієнтом Checkbox?

Протестуйте сервіс безкоштовно

Спробувати Checkbox